Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!

A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 60670 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
hugery
2015-08-28 13:25:53

Sziasztok! A Lidl- ben szokot lenni teljes kiörlésü, és fehér tönkölyliszt, durum tészta is.
Gyöngyvirág88
2015-08-28 12:44:53

De nem ám, láss engem :) és én még pm gonddal is küzdöttem :)
Andi1989
2015-08-28 12:33:57

Ettem hozzá 2 szelet (60 gr) kenyeret is és tejeskávét utána.:)

Mindent megteszek, hogy sikerüljön!

Egy IR nem lehet akadálya annak, hogy anya legyek!!!! ;) :D
Gyöngyvirág88
2015-08-28 12:04:16

Jó, igen, de kenyér kellene mellé, mert a lecsót nem nagyon számoljuk, virslit sem, mert husi és a tojást sem :)

Igen, fejben nehéz, de ha sikerült, onnantól egy világ nyílik ki előtted :) Én azóta imádok sütni-főzni, mini pékséget és cukrászdát vezetek itthon :D Múltkor egészséges képviselőfánkot csináltam :) Nincs lehetetlen, csak akarni kell :)
Andi1989
2015-08-28 11:51:42

Huhh, ....:D

Tejszín (Kv tejszín 10 db-os) és édesítőszer (folyékony és pötyi is), van itthon, mert azzal iszom már egy jó ideje a kávét. Zabpehely is van, néha megkívánom a zabkását.
A liszt, tészta és rizs könnyen beszerezhető.

Összességében tényleg nem sok minden kell hozzá, csak az ember gondolkodását nehéz átállítani. De sikerülni fog! :)

Ebédre ma virslis-tojásos lecsót hoztam, az jó? (kb 250 gramm)
Gyöngyvirág88
2015-08-28 11:36:32

Ja, és, hogy könnyű kaja, vagy saláta az innentől felejtős étkezésre, mert az kb 0 ch :) Muszáj enned annyit, amit előírnak, ez a lényege :)

Húsokat, sajtokat, tojást, tejszínt, tejfölt, zsírt, olajat, szalámit nem számolunk vh-nak, ezeket eheted bármikor, étkezések közt is. Zöldségek közül, amiknek 100g-ban 5 g alatti a ch-ja, azt csak akkor számoljuk, ha egyszerre 200 g-ot megeszel belőle. Ebből van egy pár.
Gyümölcsöt mindig számoljuk és ugye mindig gyors :)
Gyöngyvirág88
2015-08-28 11:32:38

Vagy külön főzöl magadnak, vagy ráveszed a családot az egészséges étkezésre. Nálam már mindenki így eszik. Ne gondold, hogy drágább, mert sokkal kevesebb eszünk, az összes teljes kiőrlésű cucc olyan laktató, hogy nem tudnak annyit enni, mint előtte.

Ami fontos, és mindig kell: teljes kiőrlésű liszt, én a Nagyi titkát veszem, finom is, olcsó is
Tejszín nekem van itthon mindig, mert ugye reggel tilos a tej, és én már sütikben is azzal helyettesítem a tejet, mert a tejszínt nem kell számolni. Durum vagy teljes kiőrlésű tészta fontos. Basmati vagy barna rizs.

Az összes fehér lisztes, fehér rizses és finomított cukros kaját kerüld.
30%-ban lehet használni sima lisztet, annyi a megengedett. Kezd el rászokni a zsemle, kifli sütésre, mert a boltiak max 20% tk lisztet tartalmaznak, az annyi, mint halottnak a csók.

Legyen otthon mindig édesítőszered, xilit, eritrit, DW1:4, pötyi, amit szeretsz.
Andi1989
2015-08-28 11:23:55

Gyöngyvirág, köszönöm szépen.:) akkor ma azt hiszem, bevásárló túrára megyek.... Kenyeret, joghurtokat( ami itthon van, az elvileg diétás, de annyi ch van benne, hogy egy nagyobb étkezés felét kiteszi), kekszet, gyümölcsöket kell vennem...
És mi van az ebéddel? Hétköznap még meg tudom oldani, hogy csinálok magamnak valami salátát vagy könnyebb kaját, de a hétvége necces... Akkor otthon van mindenki, és 3 fogásos kaja van... Én abból módjával ehetek?

Mik azok az alapanyagok, amik ezután nélkülözhetetlen lesz a normális étkezéshez?
Gyöngyvirág88
2015-08-28 09:52:09

Ja, csak a 70% feletti étcsoki jó, annál nem számít, hogy van benne cukor, mert annyira magas a kakaótartalma, hogy nagyon lelassítja a felszívódását, így nem vesszük figyelembe :)
Gyöngyvirág88
2015-08-28 09:50:35

Pennybe én nem járok, de durumtésztát biztosan találsz és édesítőszeres üdítő és ízesített ásványvíz tuti van, arról tudok.

Lidl-ben én a Pilos görög joghurtot veszem, van édesítőszeres müzli, de én még nem kóstoltam, annyira nem szeretem őket. Étcsoki minden boltban van, ha nasira vágysz.

Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.

Lájkolj minket!