Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
veroni07
2013-07-31 07:20:50
 
Lujza
Szorítok h holnap ra feljebbkússzon a hőd :)!!!

Nàlam tegnap ésa is pozi digitàlis ovuteszt :)! Jasznàlz màr valaki
Clearblue digitàlisat?
Tegnap este volt egy nagyon romamtikus kis esténk:)!
Vajon mikor van ovum ma vagy holnap?
lujza01
2013-07-31 03:13:54
 
Sziasztok!!

Greete, igen mindig ugyanakkor mérem a hőmet, kivéve, ha délelőttös vagyok, mert akkor korábban. De ez igen ritka. Nagyon szurkolok neked! Pár éve már voltam dokinál a bajaimmal, de igazából pont az volt amit írtál "minden rendben".. pedig nem volt. és nagyon el voltam kenődve, csak ostoroztam magam, hogy én egy gén selejt vagyok...stb. Ezt elégelte meg idén anyósom és elcibált orvoshoz, amiért nem lehetek elég hálás neki. :) Igaz nagy eredmény nem született még, de legalább egy-két dolgot megtudtam.

Tomka :( Tarts ki!! Megy a drukk neked is! Hasonlóan vagyok én is. Ősszel nekem is menni kell nagy valószínűséggel laparoszkópiára.

És a részemről ma így festek:
Moha13
2013-07-30 23:41:47
 
Lányok!

Nemrég beszéltem egy barátnőmmel, aki Dániában él, és mesélte, hogy ott nem is 1, hanem 1,5 év a próbálkozós csak azután jönnek a vizsgálatok...azt mondják ott a dokik, hogy 1,5 évet adni kell magunknak.

Kitartást mindenkinek...én is igyekszem tartani magamban a lelket...és bízom a pozitívban...ami egyszer tutira eljön. :)
tomka
2013-07-30 21:58:13
 
Sziasztok.

Ritkán szólok hozzá, de rendszeresen olvaslak titeket, és most úgy gondoltam én is elmondom a mi "kórtörténetünket".

Mi tíz hónapja próbálkozunk a babával (mindketten 33 évesek vagyunk), és már megkezdtük a kivizsgálásokat. A párommal minden rendben (az orvos szerint "szokatlanul jók" az eredményei, ami egyrészt örömteli, másrészt így akaratlanul is magamban keresem a hibát), az én hormonprofilom is nagyjából rendben volt, csak a prolaktin szintem volt emelkedett. (Három alkalommal ellenőriztette az orvos, és 700 és 900 közötti értékeket mértek.) Elkezdtem szedni a Bromocriptint, majd olyan másfél hónap után voltam kontroll vérvételen, és kiderült, hogy már csak 24 a prolaktinom, szóval mondhatni túlteljesített a gyógyszer. (Referencia tartomány: 40 - 530) A ciklusaim hosszú-hosszú évek óta 27-29 naposak, de az utóbbi kettő (mióta a bromót szedem) 17(!!!) és 24 napra jött meg, ami legalábbis frusztráló...

Mindenesetre én szeptemberig kaptam moratóriumot a nőgyógyászomtól, és ha addig sem járunk sikerrel, akkor nálam is jön a laparoszkópia. Nem mondom, hogy örülök, de azt hiszem igaza van a dokinak - ha valami fizikai akadály van, jobb azt minél előbb felderíteni és elhárítani, mert például egy elzáródott petevezetéken a világ minden gyógyszere sem segít...

Szóval reménykedek, hogy összejön őszig a baba, de ha nem, akkor a műtétet igyekszem majd lehetőségként felfogni, nem pedig sorscsapásként. (Mondom ezt most, de ahogy közeledik majd az időpont, előre borítékolhatóan jönnek majd a kiborulások.)

Na, de már így is vállalhatatlanul hosszú lettem, úgyhogy csak még annyit: sok sikert és kitartást mindannyiunknak.
jniki82
2013-07-30 21:19:01
 
Nekünk is ez a 8.hónap.A múlthónapban elhatároztam, ha ez a hónap sem lesz eredményes lépek, hát eljött az idő.Aza baj, hogy én is türelmetlen vagyok, nem gondoltam, hogy eddig eltart még összejön.
Moha13
2013-07-30 19:28:26
 
Greete

Akkor teljesen megértelek! Szerintem jó ötlet a doki, ha van valami, akkor tudjatok rajta mielőbb segíteni.
Szorítok! :)

Azért ezt a hónapot még ne add fel...lehet, hogy pont most lesz pozi a teszted...:):):)
plumeria14
2013-07-30 19:08:15
 
Greete,
nekünk ez a 9. tudatos próbálkozós hónapunk és én is elmúltam már 36. Ha őszig nem jön össze (sajnos már nem sok idő van hátra), akkor mi is továbblépünk, ezért nagyon kíváncsi leszek a tapasztalataidra. Nekem volt már hormon-profil vizsgálatom, a páromnak spermavizsgálat és mindent rendben találtak. A dokim a következő lépésként a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot javasolta.
Greete
2013-07-30 19:04:57
 
37 vagyok. Egy éve próbálkozunk, ebből 7 hónapja tudatosan. Türelmetlen alkat vagyok.
Moha13
2013-07-30 18:47:30
 
Greete!!!

Megkérdezhetem, hány éves vagy? (én 27 :))

Egyébként lehet, hogy pont ez a ciklusod lesz sikeres, mert láttunk már pár ilyet itt (fogtunder76, Mupp2) , amikor totál leengedte valaki a szárnyait, görbét sem vezetett már, hogy na, neki ebből elege van, és lám, összejött. :)
plumeria14
2013-07-30 18:45:12
 
Greete,
mióta próbálkoztok és hány éves vagy, hogy ennyire el vagy kenődve?
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!