Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Vera7
2016-02-15 14:10:27
 
Egyébként úgy hallottam, hogy a laminária inkább csak kellemetlen, mint fájdalmas. De gondolom, ez is egyénenként változik, és attól is függ, hogy ki mennyire érzékeny. Esetleg még megkérdezheted a dokidat, hogy nálad lesz e ilyen, ha igen, mire számíts, és akkor legalább nem izgulnád végig emiatt az éjszakát..
Kitartás, holnap ilyenkor már sokkal jobb lesz !!
Vera7
2016-02-15 14:01:56
 
Csöpszi, mivel én már szültem egyszer (2,5 éve), ezért nem kellett laminária.
De szerintem nem is mindenhol alkalmazzák. Ahol most műtöttek (vidék), ott azoknak sem tettek fel, akik nem szültek még. Viszont van egy barátnőm, akinek meg feltették (egy másik városban). Szóval nem tudom, ezt mi dönti el. A dokid nem beszélt róla?
csöpszi
2016-02-15 13:57:32
 
Koszonom Vera!
A laminaria felhelyezeserol hallottam hogy nem epp kellemes dolog... :( ettol felek. De Te errol nem irtal semmit. Vagy nem mindenhol csinaljak igy? Semmit nem tudok az egeszrol... :(
csöpszi
2016-02-15 13:57:31
 
Koszonom Vera!
A laminaria felhelyezeserol hallottam hogy nem epp kellemes dolog... :( ettol felek. De Te errol nem irtal semmit. Vagy nem mindenhol csinaljak igy? Semmit nem tudok az egeszrol... :(
Vera7
2016-02-15 13:50:23
 
Csöpszi, igazad van, ha már sajnos így történt, akkor jobb minél előbb túlesni a műtéten. :(
Én nyáron jártam pontosan ugyanígy, kb. 5 hetesen megállt a fejlődés, üres petezsák, és 7 hetesen műtét. Azt hiszem, az segített egy kicsit, hogy még nem láttam / hallottam szívműködést, így könnyebb volt elengedni. Csak egy üres kis lakás készült el, amibe végül nem költözött be senki.
A doki szerint ez nem befolyásolja a későbbi teherbeesést, és minél korábbi szakaszban történik, annál gyorsabb a regenerálódás.
A műtéttől pedig nem kell félned! Én csak arra emlékszem, hogy felfeküdtem az asztalra, valaki megsimogatta a homlokom, közben szúrtak egyet a karomon (szúnyogcsípés) , aztán láttam, hogy a lámpa a plafonon mozogni kezd, sőt kettéosztódik, onnantól snitt... A következő, amire emlékszem, az az volt, hogy a műtősfiú kérte, hogy karoljam át a nyakát, hogy áttehessen az ágyra a kórteremben.
Túl leszel rajta, és nemsokára újra próbálkozhattok!
Gondolok Rád, és szerintem mindenki itt a fórumon!
csöpszi
2016-02-15 13:27:12
 
Vera koszonom... hat... voltam jobban is.
Beszeltem aviva oktatoval azt mondta sajnos igy hogy 7 hetes elmultam mar nem tud segiteni, mert ha elkezdunk valamit ugyeskedni csak nagyobb bajt csinalunk, ami negativan befolyasolhatja a kovetkezo terhesseget.. ha mar egy ilyen szakember ezt mondja, en ott mar nem tehetek semmit. Rogton felhivtam az orvosom, nem halogattam tovabb. holnap reggel 7-re megyek, megmutenek. Tul leszunk ezen is. Nagyon felek de kozben varom is, mert abban remenykedek ha atesem ezen hamarabb tudok majd tovabblepni...
Ági41
2016-02-15 13:12:32
 
Kriszo, ez jó kérdés, hogy melyik a mérvadó. Én jövő hét csütörtökön megyek vissza, én rákérdezek a dokinál, hogy melyik a mérvadó.
Kriszo
2016-02-15 12:58:49
 
Köszi Ági,
És ilyenkor az uh alapján mért terhesség a mérvadó? Te mikor mész legközelebb?
Ági41
2016-02-15 12:54:41
 
Kriszo, más a terhességi kor és az uh alapján mért terhesség.
Én a múlt héten kedden voltam kor szerint 7+2, a nőgyógyász 5 hetes terhességet állapított meg. Nekem 15 mm petezsák, CRL 3mm embrió és 5 mm szikhólyag. Szívműködés még nem volt halható múlt hét kedden.
Kriszo
2016-02-15 12:43:52
 
Sziasztok, a szakértésetekre lenne szükségem:) Ma voltam ultrahangon, első baba, CRL: 6mm, jó szívműködés, terhesség 6 hét. Nem értem... nem az utolsó menstruációtól kell számolni a terhességet? Az alapján ma 7 hetes vagyok. Akkor ez most hogy van? Nagyon köszönöm!
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!