Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!

A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 63527 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
plumeria14
2013-05-16 14:48:30

sangria,
azért az meglepő, hogy az asszisztens ezt mondta, mert ha valakinek, akkor neki igazán tudnia kellene, hogy kb fele-fele arányban van a férfinál és a nőnél probléma...de tudjuk, hogy mi nők hamarabb alávetjük magunkat ezeknek a vizsgálatoknak és ha nálunk minden rendben, csak akkor jönnek a pasik...pedig náluk egy egyszerű spermavizsgálatból szinte minden kiderülhet, ami ugye egyáltalán nem kellemetlen, csak a szituáció furcsa nekik :(
plumeria14
2013-05-16 14:44:19

Dzsudzsa,
sajnos nem mindenkinek a teste ad egyértelmű jelzést, ha neked igen, akkor szerencsés vagy...nekem mensikor is csak minimális "tünetem" van, de az is csak közvetlenül azelőtt, hogy megjönne...az én testem így működik...sokaktól hallom, hogy "megérzik" az ovut, de a hőmérőzés és az ovuteszt mellett is alig tapasztalok valamit...van olyan hónap, amikor a méhnyaknyák ad némi segítséget, de ez sincs mindig így...ja és volt már olyan is, hogy 5 nappal az ovum előtt volt nagyon termékeny nyákom, de az ovuteszt nem mutatott semmit :(
sangria
2013-05-16 14:42:05

Sziasztok! Olvasgatlak Titeket, csak mostanában nem voltam írós hangulatban, de jó, hogy vannak új babások megint:-)

Én holnap megyek dokihoz, hormonvizsgálat, meg majd megbeszéljük, mik következzenek utána.
Azt lehet tudni, a férfivizsgálat pontosan mikből áll, ha már egyszer ennyire be vannak tőle rezelve a pasik? (a spermavizsgálat nem hinném, hogy vészes, ezen kívül csinálnak még prosztatavizsgálatot pl..?). Bármi is az, azért nem hiszem, hogy rosszabb lenne mondjuk egy petevezeték-átjárhatóságnál, mi nők sem azért csináljuk végig az egész meddőségi procedúrát, mert annyira élvezzük (nekem mondjuk attól, hogy úgymond hozzá vagyok szokva a nőgyógyászati vizsgálathoz, még nem lesz kellemesebb). Mégis nekem is azt mondta az asszisztensnő, mikor bejelentkeztem, hogy jajj a szegény pasit majd csak akkor, ha nálam minden rendben van, mert általában úgyis a nőnél van a gond, és szegény pasikat meg minek addig kínozni..
Az én férjem mondjuk abszolút nem húzódozik, sőt szeretné ő is tudni, minden rendben van-e vele, úgyhogy ezt nem hagyom ennyiben, meg ugye, mi van akkor, ha mindkettőnknél van valami probléma?

Amúgy így állok. Pozitívum, hogy az ovum a korábbi 20., 21. nap helyett most a 16. napon volt, 2. hónapja rendszeresen avivázok, szerintem attól:-)
Dzsudzsa
2013-05-16 13:44:08

Lányok! Most tudtam visszaolvasni a fórumot. Sokat dolgozok. Én arra jöttem rá, hogy sokkal jobban kellene figyelnünk a saját testünk jelzéseit, mint a görbét, meg az ovu teszteket. Én ebben a hónapban majdnem lecsúsztam az ovuról. Mindig középidőben szokott lenni. Bőven elég volt a tesztelés a 12. naptól. Ebben a hónapban már a 7 napon érzékennyé váltak a melleim, és kellemetlenül szurkált a hasam alja két oldalon. Gyanús volt a folyásom is. Azon az estén az ovu tesztről majdnem leugrott a 2. csík (éjjel 11 órakor!), olyan erős volt. Ugyanez ismétlődött a 8. napon is, majd emelkedett a hőm és halványodott a csík teszten. Szóval, szerintem magunkban jobban bízhatunk. Csak egy tanács, hátha valakinek segít. Szép, babahozó májust Mindenkinek!
plumeria14
2013-05-16 11:47:37

Moha13
Tudod milyenek a pasik…egy nőnél természetes, hogy rendszeresen jár nőgyógyászhoz, ahol „kitárulkozik”, de a pasik nem igazán szeretnek ilyen helyekre járni…kellemetlen nekik. Megkérdezem a nődokimat, mert ők is csinálnak spermavizsgálatot, hogy mi ennek a menete. Egyszer már beszéltünk erről, de szerintem ő legbelül abban bízik, hogy anélkül is összejön természetes úton, hogy neki bármilyen „kellemetlenségen” át kellene esnie…
Moha13
2013-05-16 11:05:42

Az mindenesetre nagyon jó, hogy Nálad minden rendben van. :)
A pasinál meg annyi lehet, hogy kevés, vagy lassúak, vagy egyéb minőségbeli gond lehet, de ezeken lehet segíteni általában :)
Moha13
2013-05-16 11:04:23

plumeria

Rá kell venni? Mert nem hajlandó? :S
plumeria14
2013-05-16 11:00:23

Moha13
Eddig még csak én voltam hormon-profil vizsgálaton, de nálam szerencsére minden rendben…most a páromat kellene „rávenni” egy spermavizsgálatra, de ez ebben a hónapban tuti nem fog összejönni…azért óvatosan adagolom majd neki, mert ha esetleg nála lenne valami a háttérben, akkor az derüljön ki mihamarabb…mert így csak én stresszelem magam minden hónapban :(
Moha13
2013-05-16 10:50:06

yoggi

Köszi. :)
Nem, nálunk nincs semmi, legalábbis nem tudunk ilyenről.
Nőgyógyásznál voltam januárban, volt rákszűrés, meg mindent megnézett, rendben voltam. :)
Hormonokat nyilván nem nézettem, de görbe alapján elvileg az is rendben van, január óta minden hónapban volt ovum és szépen fenn van a hőm is utána egészen mensiig.
Remélem én is, hogy ez a mellérzékenység most jó jel. :)
yoggi
2013-05-16 10:45:41

Moha,

A mellduzzadas es erzekenyseg lehet jo elojel is, hallottam mar olyat (internetes dokitol), hogy valakinek mar a megtermekenyules utan 2-3 nappal erzekennye valik a melle, bar ez eleg ritkasag, hiszem a beagyazodasik a szervezet nem igazan tudja, hogy ott kering egy megtermekenyitett petesejt, szoval nem sok visszajelzesre lehet szamitani.
Nekem sajnos a prolaktin problemam miatt gyakram volt erzekeny a mellem, altalaban az ovu napjan durrabt be es kitartott a kovetkezo menziig. Sajnos a stresszel ez fokozodott (a prolatkint amugy stresszhormonnak is hivjak), tehat egy-ket honapban, amikor nagyon ragorcsoltem a babaprojektre, akkor sokkal erosebben jelentkezett a mellfajas, mert valoszinuleg a hormonszintem is valtozott kicsit. Lekopogom, de a vetelesem ota nem volt eros mellfajdalmam a ciklus masodik feleben, szoval a hormonszintem atalakuloban van, bar a prolaktinom ismet magas.
Szoval szerintem lehet jo elojel is, lehet hogy a hormonjaid most kicsit maskepp (jol) alakulnak ebben a honapban, ezert van a tunet, de lehet, hogy csak kicsit stresszesebb ez a ciklusod :D Remeljuk, hogy az elso az igaz :) Nalatok amugy van valami orvosi problema a hatterben?

Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.

Lájkolj minket!