Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
kedina
2014-10-11 17:01:00
 
erdibetty
Az 120' perces inzulin papiron nem lehet nagyobb az éhomi 3szorosánál.
Katkamanó, nem megy vissza az inzulin erdibettynak, ha lemenne 10 alá, az ok lenne, ez gyakorlatilag felmegy és ott is marad..
De erről vitát semmiképp sem indítanék. A Mens Mentisben annyi mindent néznek hozzá. Egy korrekt orvos kellene ehhez.
Egy barátnőmnek hasonló értékei voltak, kapott merkformint, csak utána sikerült a 4. lombik...
Bocs, hogy én meg negatívan látom ezt.. :/
erdibetty
2014-10-11 15:50:16
 
Katkamanò
Köszönöm. Nagyon megnyugtatòak a szavaid.:)
Az éhgyomri inzulin 3.8 volt. Ref 1.9-23
Szóval elvileg ez is jó. Még az AMH rá leszek kíváncsi, meg hát hogy akkor mitől magas kicsit az FSH-m és a TSH-m?
KatkaManó
2014-10-11 15:35:22
 
Erdibetty, a terhelèses inzulinod tankönyvi ez miatt ne aggódj :) Szépen meg van a görbèje ès alacsony. Egyèbkènt mennyi volt az éhgyomori inzulinod?

A homa index meg az inzulinból szàmolt Inzulinrezisztencia kockàzat. 2,5 fölött beszèlünk inzulinreszisztenciàról mint betegsègről. Neked ez az értèk 0,7 :)
erdibetty
2014-10-11 15:14:12
 
Szia Moha
Megnéztem a papíromat, U/ml ben van megadva az érték. Nem tudom miért nem használnak egy féle mértékegységet.

Moha13
2014-10-11 14:59:17
 
Érdekes ez az AntiTPO, mert úgy tűnik, többféle mértékegységben nézik. Nálam 35 a ref.tart. felső határa és az én értékem 32 lett.
erdibetty
2014-10-11 13:51:28
 
Plumera14
Szia. Nem, ez a 21.napi Vérvételem. Az fSH-m akkor 10 felett volt, és 8. Valamennyi a max reférték, most meg ugye 6.valamennyi lett, és 5.x a max ref érték. Nem sokkal magasabb egyik sem, de kicsit mégis.
Remélem hogy az AntiTPO tényleg jó, mert ugye némely esetben az sem jó ha túl magas és az sem ha túl alacsony.
Meglatjuk. Reméljük neked lesz igazad! :)
plumeria14
2014-10-11 13:15:07
 
erdibetty,
ez a 3. napi vérvétel eredménye, amit írtál? Úgy tudom, hogy progeszteront csak a 21. napi vérvételnél szoktak nézni, legalábbis akkor van jelentősége. Azt nem tudom, hogy a 3. napon ez mire utal(hat). Az LH és FSH 6 körül jó, ez rendben van. Szerintem a terheléses és az Anti-TPO értékeid is jók.

jniki82,
nálam is gyanús a mai emelkedés és tegnap óta jó sok tojcsis nyákom van…uh-ra csak hétfőn megyek (11. nap), remélem addig nem repedek.
Egyébként a túl magas vagy túl alacsony alaphő valóban pm problémára utal. Ehhez a ciklus 2., 3. és 4. napjain mért hőt kell nézni, aminek ha jól tudom 36,4 és 36,8-nak kell lennie.
jniki82
2014-10-11 11:42:50
 
Na, kutakodtam kicsit!Magas alaphő pajzsmirigy problémára utalhat!Ezt is említem az endó dokinak csütörtökön,mert lehet ettől is lehetett, hogy elhalt a baba.
jniki82
2014-10-11 11:36:27
 
kedina,

igen mindig ilyen magas szokott lenni, bár lehet melegebben alszom mint mások.én ilyenkor már szoktam egy plédet rakni a takaróra, én már fázom éjjel és begyújtyni még korai lenne!Kipróbálom egyszer pléd nélkűl!Kutakodtam, de nem találtam semmi értelmeset annó magas alaphőre!
erdibetty
2014-10-11 10:27:53
 
Nòri90
Szia. Nekem Dr.Breier Helgàt ajánlották a lányok, és tényleg jó véleménnyel vannak róla a neten is. Én is hozzá készülök, de 2 hónapos előrejegyzés van. A Mens Mentisbe rendel.11 kerület Fehérvàri út 85.
Nekem is nemrég derült ki, hogy 3 fölött van a TSHm.
Majd ìrj mi ahelyzet.

Maximail
Megkaptam az eredményeimet, igaz, az AntiTPOt csak 2 nap múlva kapom meg.
A hormonszintem szinte mind közép tájon van, sőt a progim majdnem max.
LH 5.28
FSH 6.10 ( na ez megint magasabb a kelleténél)
Prolaktin 278.1
Ösztradiol 596.8
Progeszteron 52.2
Tesztoszteron 0.9
A glükòzterhelésem minden ok, de az inzulin, alapàllapotban jó, de terheléssel a 60' 22,9 és a ref max 23, a 120' pedig 20.4.
Szóval ezt nem tudom mit is jelent pontosan.
A HOMA IR 0.7
Az AntiTPO 1.1 lett. Ez egy kicsit fura,mert a ref érték 0.0-9.0.
Ez mit jelent? Ha valaki tudja?
Az AMH eredmény még 2 nap.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!