Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
KatkaManó
2013-05-28 16:02:04
 
SZiasztok!

Nekem ma magjött, de nem is ez az érdekes.
Hanem hogy eddig ide-oda rakta az ovut. hol 12-re, hol meg 15.re. Meg azt isírták hogy ovulációt észleltek a görbébe, ráadásul be is sötétítette.
De,
most hogy megjött és lezáródott az előző ciklus....hm....eltűnt az ovu. Ilyenkor mizu van ?!
plumeria14
2013-05-28 14:49:42
 
capri
Jogos a felvetés, bár én úgy gondolom, hogy ha az ember figyeli a teste jelzéseit, az még ne rágörcsölés…a görcsösség inkább azt jelenti (számomra), hogy az a nő, aki teherbe szeretne esni, a nap minden órájában, percében csak erre tud gondolni, már most úgy viselkedik, mintha terhes lenne (pl. nem iszik kávét), mindenféle praktikához folyamodik annak érdekében, hogy baba legyen, holott szerintem ezt a természet dönti el…nem kell ahhoz semmilyen teát inni, hogy létrejöjjön a terhesség, mert ha a baba világra szeretne jönni, akkor meg fog foganni. Nekem is voltak olyan hónapaim, amikor már annyira akartam, hogy szinte csak erre tudtam gondolni, de aztán rájöttem, hogy ezzel csak magamnak „ártok”… Én most úgy vagyok vele, hogy a peteérés előtt együtt vagyunk 2-3 alkalommal (vagyis mi mindent megtettünk), de utána már nemezen agyalok…A múlt hónapban pl. az utolsó héten már nem is vezettem a hőmet, mert nem szerettem volna, hogy ez bármiben is befolyásoljon és azon törjem a fejem, hogy most vajon miért esett 0,1-et a hőm. Szóval csak hagyom magam sodródni az árral. Nekem ez jelenti a „nemrágörcsölést”.
capri
2013-05-28 14:09:08
 
napsugar24, nagyon szurkolok! :-)
Sokat gondolkodtam, hogy mit jelent a "rágörcsölés", illetve a "nemrágörcsölés". Az, hogy figyeljük a testünk jelzéseit, már rágörcsölés? Ha nem figyelnénk, akkor lehet, hogy azt sem tudnánk, hány napos a ciklusunk, azt pedig minden doki megkérdezi. Meg akinek pl. UH-n figyelik a peteérését, az hogy ne "görcsöljön rá"?! Valahogy nem tudom elképzelni, milyen az, amikor írják sokan, hogy sok hónap próbálkozás után nem foglalkoztak vele annyit, és akkor jött össze a baba. Vagy mi itt mind rágörcsölünk, és akik nem fórumoznak, azok csinálják jól? :-)
plumeria14
2013-05-28 13:52:42
 
napsugar24
Teles mértékben megértelek…mondani könnyű…a múlt hónapban az ovu után megpróbáltam én sem arra gondolni…de a nemvárt közeledtével ez szinte lehetetlen.
Azt nem tudom hány éves vagy, de általában 12 hónap sikertelen próbálkozás után számít egy pár meddőnek...de rossz ezt leírni :( Persze azt is megértem, hogy nem szeretnétek tovább várni, jöjjön, aminek jönnie kell...
napsugar24
2013-05-28 13:39:52
 
Plumeria 14-már ez a 10. hónapunk.

Az orvosok javasolták, hogy felejtsem el-na de lehet azt mondani, de nehéz érezni. Eddig ebben a hónapban nem görcsöltem rá, de most már egyre jobban ez foglalkoztat
plumeria14
2013-05-28 13:24:23
 
napsugar24
drukkolok neked! Mióta próbálkoztok a babával?
napsugar24
2013-05-28 13:15:56
 
Sziasztok!
Én így állok ma-péntekre nem várom. habár nem olyan szép a mostani görbém, még bizakodom. Elmúlt a petefészek fájdalmam. Az előző havi görbém-mondhatni nagyon szép volt, és még sem lett belőle semmi.
Kitartást mindenkinek. Mi már döntöttünk a férjemmel, ha most megjön-akkor a Kááli a következő lépés.
VeresSzilvia
2013-05-28 13:13:40
 
16. napon vagyok, és 31-32 napos a ciklusom általában. Hát... majd kiderül.
kata1127
2013-05-28 13:06:41
 
akkor még lehet remény :)
Mirmite
2013-05-28 12:54:44
 
Én is mindig elmélkedek rajta:)
Pozitiv vagy negativ:)
Azok alapján amit leírtál én a pozitiv melett
szavazok:)
Hajrá!!!:)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!