Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Missy
2013-08-07 18:34:58
 
Plumeria14, mi az a coverline?
plumeria14
2013-08-07 18:15:40
 
LAdrienn, pixibaba
Azért még coverline fölött vagytok, még bármi lehet, bár tapasztalatom szerint a barnázás nem jelent jót, de kívánom, hogy nálatok ne így legyen! Én egyébként elhatároztam, hogy ebben a hónapban csak addig mérem, amíg a rendszer nem jelzi az ovut, utána szünetelek.

jniki82
Szerintem vagy 10-én vagy 13-án volt az ovud, de a 12. napon semmiképpen sem. Hát, érdekes, mert akkor szokta berakni az ovut, ha utána minimum 3 napig magasan marad a hőd…ez a te esetedben nem történt meg, mégis jelzi az ovut.

Csilla27
Ezt mindenkinek kiírja, mert szinte senki nem tartozik bele a népességi átlagba. Néhány hónap után te is látni fogod, hogy általában hányadik napon van az ovud és hány napos a luteálisod (ebbe az ovu napja is beletartozik a tervezettbaba szerint).

Moha13
Az én luteálisom is 17-18 napod szokott lenni, így a túl hosszú mindenkinél egyéni. A skálázásra (léptékre) korábban én azt a választ kaptam, hogy az elején, amikor még csak néhány értéket ad meg az ember, akkor kisebb léptékkel mér, mivel még nem olyan nagy az ingadozás, de utána, amikor már megemelkedik a hő, akkor változtat ezen, mert a rendszer alkalmazkodik (figyelembe veszi) a megadott értékeket. Én egy másik problémát vetettem fel, és megígérték, hogy változtatnak majd rajta, de ez is fejlesztést igényel, ami nem megy egyik napról a másikra. A dolog lényege az volt, hogy az átlagos ciklushosszt és luteális szakaszt figyelembe véve jelezte előre az ovu napját. De ha mégsem akkor van az ovud, akkor a rendszer nem frissíti az előrejelzést, így a nemvárt se akkor várható, amikorra a hónap elején betette, merthogy az egyénre leginkább a luteális fázis hossza a jellemző és ez az, ami mindent meghatároz. 1-2 nap eltérés természetesen lehet, de ha valakinek mondjuk a 16. napra jelzi előre az ovut, de az mondjuk már a 10. napon bekövetkezik, akkor a nemvárt is 6 nappal korábban van. Remélem nem fogalmaztam túl érthetetlenül…
Egyébként a coverline-t is ígérik már egy ideje, de még semmi :(
Moha13
2013-08-07 17:43:48
 
Örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül, mert írtam az adminnak ezügyben. Aki úgy gondolja, csatlakozzon a hibajelzésnél...
Csilla27
2013-08-07 17:41:41
 
Dia1984 és Moha13
Köszönöm a hozzászólás!Nekem is azt írta ki hogy fizessek elő de csak most először.:) Engem is zavar hogy változtatja a grafikont.Összezavarja az embert kicsit...
Moha13
2013-08-07 16:36:12
 
Lányok!

Titeket nem idegesít, hogy állandóan átvariálja a grafikon a hőmérsékleteket? Mi értelme van annak, hogy az elején 25 századokkal mér, utána meg fél tizedfokkal, aztán egy tizedfokkal, majd átmengy duplába? Engem nagyon idegesít, mert most az enyémet átrakta duplába és nem látszik szépen a lépték. Az egyik görbében ilyen, a másikban olyan...nagyon rossz így. :X
Nem értem, mi értelme ennek a váltogatásnak...
Missy
2013-08-07 15:32:48
 
Sziasztok!
Nekem is azt írja, hogy eltérnek a népességi átlagtól, a 15. napra jósolt ovulációval. Mi a népességi átlag? Nem a ciklus közepe?

Moha13, még csak a 10. napnál tart jniki, két görbéket is feltöltött. ;-)
Moha13
2013-08-07 15:05:23
 
jniki
TE elvileg ma már a 18. dpo.-n vagy, ha ott volt az ovud ahová a rendszer jelzi, simán tesztelhetnél. Ez már kicsit hosszú luteálisnak...:)
Dia1984
2013-08-07 15:00:17
 
Csilla27
Nekem már az első hónapban kitette, mivel regisztrációkor (úgy emlékszem) 33 napot adtam meg a ciklusom hosszának. Ez alapján elvileg az én ovum a 19. nap körül van, ami ugyebár eltér az átlagtól. /Ehhez képest nagyon úgy héz ki, hogy ebben a hónapban a 10 nap körül volt/van az ovum..../
Moha13
2013-08-07 14:57:44
 
Zsuzsett
Szerintem másik fórumban (ahol kismamák beszélik meg a dolgaikat) nagyobb eséllyel kapsz választ a kérdésedre.
Moha13
2013-08-07 14:56:00
 
Csilla27
Nekem minden hónapban kiírja...:D
...és hozzáteszi, hogy ha azt akarom, hogy személyre szabja, akkor fizessek elő.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!