Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
capri
2013-11-20 13:21:41
 
Mel84,
ne már. Ezt nem akarom elhinni. :-( Milyen érzékenységű tesztekkel teszteltél?
Mel84
2013-11-20 13:15:32
 
Sziasztok!
Hú, de pörögtök, nem gondoltam volna, hogy ekkora élet van itt! ;-)
Teszteltem, kettőt is: negatív...
A hő továbbra is fent van, pedig éjszakáztam is egyet.
Ebben már tutira nincs baba, most már csak várom, hogy jöjjön, aminek jönnie kell!

Tudtátok, hogy augusztusban születik a legtöbb baba!?
Hajrá mindenkinek!!!!
:)
arachnoidea
2013-11-20 13:15:02
 
Szia Capri!

Nagyon köszönöm, igen lehet halkan már lehet:-)
Monika5
2013-11-20 12:12:01
 
luciffer73
Van 100%-os megbízhatóságú vizsgálat a genetikai rendellenességek kiszűrésére, ezek a magzatvíz mintavétel (amniocentézis) és a Chorionboholy-mintavétel (méhlepényből). Ezekkel a baba DNS-ét tudják vizsgálni (nem csak a Down –kórra). Ezen kívül vannak különböző vértesztek is anyai vérből (nem ingyenesek), amik ugyan nem adnak 100%-os eredményt, de jó becslést igen és, ha szükséges, akkor elvégzik a fenti kettő vizsgálat valamelyikét (ha az anya kéri). Viszont ezeknél a kockázat becslésnél a vérteszt eredményén kívül mást is figyelembe vesznek (pl. nyakiredő vastagság, anya életkora, stb.) Bizonyos életkor fölött pont ezért már nem ajánlják a vértesztet, mert az egyébként jó eredményt is lehúzhatja az anya életkora, tehát egyből az első 2 vizsgálat közül valemelyikét szokták ajánlani. Annál is inkább, mert 40 körül már kisebb az esélye a vetélésnek a vizsgálattól, mint a Down-kórnak. De ez nem jelenti azt, hogy ebben a kórban nem lehetne egészséges babád, előre ne aggódj ezen. :) Olyat is hallottam, hogy nagyon rossz kockázatbecslésre (1:4-hez, hogy Down-kóros) az amnio eredménye kimutatta, hogy egészséges a baba. :) Én 30 vagyok, tehát nekem első körben a vérteszt és ultrahangos méréseket ajánlották. Bízom benne jó eredményeket kapunk, és nem lesz szükség további vizsgálatra. Remélem, hamar összejön a babátok, szorítok neked és én is szeretem a jópofa bejegyzéseidet. :)
mirjam
2013-11-20 12:02:03
 
Csak nehez elkepzelni,h ha minden ugyanugy csinalunk,mint eddig,akkor mitol lenne mas a vegeredmeny? Min kene valtoztatni sztetek?lehet el kene menni megis dokihoz?
mirjam
2013-11-20 11:54:51
 
Capri!koszonom,igen,arra még van remeny:-)
capri
2013-11-20 11:35:31
 
Mirjam, sajnálom. :-( Majd a karácsonyfa alá kerül a Te pozi teszted is!
mirjam
2013-11-20 11:09:11
 
Sziasztok!
Moha kerdezted,h teszteltem-e.nem volt ra szukseg,mert reggelre megjott,nem hiaba barnaztam tegnap.
Szep gorbe,pozi ovutesztek, ladeveet,tokeletes egyuttletek,pontos ciklusok,sportos elet,semmi cigi,alkohol,normalis korulmek,hazassag es megsem.,
Moha13
2013-11-20 10:37:33
 
kukac
Szívesen. :)
A görbédnek meg semmi baja...nekem tetszik, mert egyértelműen volt ovud, szépen felment a hőd is, jó várakozást...:)
capri
2013-11-20 10:35:03
 
Kukac,
szerintem nincs semmi gond a cikkcakkoddal.

Szilvi,
én ezt még nem hallottam. Én időnként 500 mg-osat kapok be, de nincs hatással a ciklusomra.

Mel84,
mi újság?!
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!