Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Moha13
2013-12-17 11:34:51
 
luciffer
Szerintem aki elítél, az még nyilván nem volt ilyen helyzetben és azt gondolja, ez csak ilyen simán megy és milyen gonosz az, aki abortuszra megy...
Nekem egyik barátnőmnek volt abortusza, ő is olyan élethelyzetben volt, hogy egyszerűen nem vállalhatta...és láttam, mennyit szenvedett a dolgon, amíg meghozta a döntését...nem tudott aludni, enni, állandóan bőgött, stb.
Utána meg rémálmai voltak, és sokáig tartott feldolgozni az egészet...
Nyilván vannak, akik lazán veszik és nem nagyon viseli meg őket a dolog, de nem kell mindenkit egy kalap alá venni, mert ez tényleg egy szörnyű dolog...
Szóval én az alábbi kitárulkozós írásod után max nagyon sajnállak, hogy ilyeneket kellett átélned...

És nagyon szorítok, hogy összejöjjön amire vágysz! :)
babaváró33
2013-12-17 11:31:23
 
Lucifer ne viccelj!
Nem gondolom, hogy bárki is elítél amiatt, amik veled történtek korábban. Akkor azt tetted, amit a legjobbnak gondoltál, és utólag úgy gondolom be is bizonyosodott, hogy jól döntöttél, hiszen az a legfontosabb, hogy mi lesz a gyerekkel. Egy rossz életbe akaratlanul beleszületni szerintem sokkal rosszabb, mint meg nem születni. Ez elég durva vélemény, de igaznak tartom. Mindig a gyereket kell szem előtt tartani! Mert ő a legjobbat érdemli, és ha valaki úgy érzi, hogy nem tudja neki megadni, akkor...

Lényeg, hogy most már a jóra koncentrálj, és ne arra, hogy éppen a büntetésed töltöd. Jönni fog az a baba, ha tényleg szeretnétek. Viszont lehet, hogy kicsit tényleg lazítani kéne és nem csak neked!

Bettina, igen, 8 hetes. Most vagyok 8 hetes, és 5 napos, ha az utolsó mensit nézem.

Moha, mondtam, hogy fogok írni a reményhozóba, de csak akkor, ha végre túl leszek már a 23-i vizsgálaton :) Ha te is ebben a helyzetben lennél, szerintem megértenéd, hiszen te is rég óta vársz a babára. Nem igazán vagyok babonás, mégis úgy érzem, hogy ha oda írok, az nagyon végleges, és ha valami történik, akkor.... Szóval így. De nem fog történni semmi rossz tudom, de mégis megvárom azt a vizsgálatot :)

Az idő engem is lehangol, biztos azért is vagyok álmosabb. Ja, és azt vettem észre a múlt héten, hogy mindenre ugrottam. Olyan voltam, mint egy agresszív kismalac :)
Most egy kicsit elmúlt :)
capri
2013-12-17 11:30:13
 
Luciffer,
köszi, hogy leírtad... Majdnem megkönnyeztem a történetedet... Én nem gondolok rólad semmi rosszat az abortuszok miatt.
Egyáltalán nem vagyok abortuszellenes. (Nem azért, mert nekem is volt, soha nem voltam terhes.) Mindenki saját maga ismeri a körülményeit és az érzéseit. Ráadásul én úgy gondolom, hogy inkább abortusz, mint nemvárt vagy sokadik baba a semmi közepére...
És most még jobban drukkolok Neked, hogy összejöjjön ez az igazi szerelembaba! :-)))
Moha13
2013-12-17 11:26:04
 
luciffer
Sajnálom, hogy ezeken át kellett esned...:(
És hidd el, nem ítél el senki.
Nagyon remélem, hogy összejön egy közös baba a mostani pároddal...:)

Ami meg az oldalt futó "rólunk írták"-ot illet...ugye nem gondolod, hogy attól lett valaki terhes, hogy előfizetett ezen az oldalon? Mert szerintem ezek nem az előfizetésről szólnak, hanem arról, hogy hőt mérünk, görbét vezetünk, látjuk, hol van ténylegesen az ovunk, normálisan néz-e ki a görbénk, stb. NA meg persze vannak itt mindenféle termékek, amiket meg lehet venni, nyilván, de a többség szerintem a puszta görbeelemzéstől is sokkal okosabb lett és tudott jól tervezni, időzíteni, és összejött. :)
luciffer73
2013-12-17 11:25:32
 
Moha pedig azt kéne! :DDD
Igenis üljön az ágy szélén, és amíg én a hőmérőt a számba tartom, addig ő nyugodtan kenje össze a hasamat azzal a trutyival! :DDDD
Azért remélem, hogy az előbbi hosszú vallomásom után, nem változik meg a hozzám állásotok...nyugtassatok meg.
Moha13
2013-12-17 11:16:56
 
luciffer
Szerintem is fölösleges előfizetni, mert gondolj bele, miből is számolja ki a rendszer, hogy Neked speciel mikor van ovud? Hát megnézi az eddigi ciklusaidat és kiszámolja...ezt Te is megteheted, és meg is van az átlag. Ennél okosabbat nem hiszem, hogy tud mondani, hiszen nem áll oda melléd reggel egy ultrahanggal, hogy na, lássuk, mi történik odabent?! :)
luciffer73
2013-12-17 11:13:57
 
Capri nyugodtan kérdezhetsz tőlem bármit....igazából semmi titkom sincs.
Nem. A lányom nem tőle van...5 éves volt, mikor apját kitettem, mert nem volt normális. Sokáig azt hittem, hogy egyszerűen csak fiatal, és éretlen az apasághoz, meg ahhoz, hogy családja legyen, de idővel rá kellett jönnöm, hogy ő egyszerűen ilyen. Mármint végtelenül önző, akinek a gyerek csak arra jó, hogy több pénzt kaphasson az államtól, akinek a bizijével dicsekedhet...neki az apaság nem jelent semmit. Vagyis de. Ezeket. Azóta természetesen már ő sincs egyedül. Ott is született egy lánya, de azzal ugyanúgy nem törődik, ahogy a mi közös lányunkkal sem.
Amit még nem tudtok rólam...de hozzátartozik a sztorimhoz (és talán őszintébb és jobb képet kaptok rólam) Szóval nekem már a lányom előtt is volt terhességem...kettő, de abortusz lett a vége, mert akkor még én is túl fiatal voltam. És nem csak úgy írom, tényleg fiatal...még suliba jártam. Aztán jött a Reni, akivel eléggé megszenvedtem terhesség alatt. Aztán szétköltöztünk az apjával és sokáig egyedül voltam a kislánnyal. Egyébként nem voltunk összeházasodva.
Később megismertem egy fiút, aki látszólag nagyon rendes volt hozzánk. Együtt voltunk négy évig..össze is házasodtunk, de belül éreztem, hogy nem az igazi...később pedig be is bizonyosodott. Mivel ivott, mivel agresszív volt és dolgozni sem szeretett, ezért mikor tőle is terhes lettem, azt a gyereket is elvetettem. Tudom, hogy ez nektek nagyon brutál történet, hiszen mindannyian gyereket akartok (én is természetesen), de azért remélem nem fogtok ezekért megutálni. Azt azért mentségként elmondom, hogy ne gondoljátok, hogy nem védekeztem. Vagyis neki kellett volna. Gumi...amit, mint utólag kiderült, direkt kilukasztott...ezzel akart végképp belekényszeríteni egy olyan kapcsolatba, amibe amúgy se voltam boldog és a lányom se.
Most viszont egy olyan fiúval vagyok együtt, aki tényleg megérdemelné, hogy apa lehessen. A lányom nagyon szereti, én is. Dolgos, rendes kedves. Csupa szépet és jót tudok róla csak mondani. Ő soha semmit sem akart rám kényszeríteni. Még az elején elmondta, hogy a gyerekvállalás az én döntésem. Ő akkor is szeretni fog, ha én úgy döntök, hogy nem szülök neki, hiszen nem ez a lényeg. De ha mégis úgy döntenék, ...akkor ő nagyon boldog lenne. Hát ő ilyen...azt hiszem, hogy ő az igazi...
És mivel már írtam, hogy én mindenféle hülyeségekben is képes vagyok belelátni dolgokat, az jár az eszembe, hogy talán ez a büntetésem....lehet, hogy úgy kell leélnem az életem, hogy bár szeretném neki ezt a dolgot megadni, de nem tudom...
capri
2013-12-17 10:57:00
 
Luciffer,
ugyanilyen "csodával határos" teherbeeséseket lehet olvasni a méhpempőről, a barátcserjéről, az Aviva-tornáról meg a nemtudoménmégmiről... Pedig ki tudja, ezek segítettek-e. Lehet, hogy abban a hónapban az adott segítség nélkül is össszejött volna, mert "a nagykönyvben az volt megírva"... :-)
Azt már korábban is szerettem volna tőled kérdezni: a nagylányod is a (mostani) férjedtől van?
luciffer73
2013-12-17 10:46:06
 
Igen capri...én is pont erre gondoltam. Csak tudod baromi frusztráló az oldalt futó "rólunk mondták" történetek többsége. Már 100 éve próbálkozunk...de aztán megtaláltam ezt az oldalt a segítségével már 1 hónap múlva teherbe estem, most vagyok 3 hónapos terhes...
Jó persze, ez nyilván el lett túlozva a részemről...és nem is vonom kétségbe ezeket a leveleket...de engem akkor is frusztrál...ugye érted? Rájöttem, hogy én ezért érzem szarul magam...
Gondolom ettől nem lett jobb kedved?! :DDDDDDDDDDDDD
Őszintén szólva nekem se! :))))))))))))))
capri
2013-12-17 10:41:32
 
Luciffer,
remelem, nem tiltanak le a válaszom miatt... :-DDD
De szerintem tök felesleges... Egyrészt mindenkinek ezt írja ki, pont azért, hogy előfizessenek, másrészt ha ovutesztelsz, az biztos megbízhatóbb, mint egy gép előrejelzése. Szerintem...
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!