Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
plumeria14
2014-01-04 13:06:07
 
Dzsudzsa,
ügyeletre szerintem sincs értelme bemenni, mert nem úgy állnának az emberhez, mint a saját orvosa. Én azt tenném, hogy hétfőn reggel újra tesztelnék, ha addig nem történik változás, és ha erősödik a 2. csík, de a barnázás továbbra is fennáll, akkor a nődokimat megkérném, hogy nézzük meg a hcg szintet...általában egy bizonyos szintet csak terhesség esetén ér el, az uh-val csak annyit lehetne ellenőrizni, hogy nem méhen kívüli-e. Ha teherbe esnék, akkor é nem biztos, hogy kivárnám a 6. hetet, még akkor sem, ha még nem sok mindent látnak akkor, de legalább megerősítenék a terhesség tényét és hogy jó helyen van-e a petezsák. Én már nem vagyok fiatal (37 leszek), ezért gondolom, hogy az én esetemben már több és gyakoribb vizsgálatok lesznek, mivel első baba lesz/lenne...
Adrienn830
2014-01-04 12:58:45
 
Dzsudzsa igen jó helyre tette az ovut, teszteltem végig ovuteszttel. a mesire utaló előjeleket meg nem midig érzem csak néha, most keltem fel nemrég és olyan álmos vagyok még mindig. Igaz dolgozni is járok minden nap reggel fél 6-kor kelek és kimerítő, aludnék állandóan ha lehetne. Wc is annyit járok hogy csak na,már nagyon kiváncsi vagyok mi lesz ebből. De gondolom mensi előtt nem szokott magas lenni a hő? ciklus.hu az a nemvártat január 6.-ra írja, a tervezettbaba meg január 9.-ére. Végül is itt van mind2 a közelben.
Dzsudzsa
2014-01-04 12:55:04
 
Lányok!
Én csak gondolkozom. Ti majd rácáfolhattok.
Szerintetek, mi történik, ha valaki, a menses küszöbén, enyhe barnázással, vérezgetéssel és 1 db poz. teszttel bemegy az ügyeletre?
Az uh-on szerintem semmi nem látszik, max 1 fekete mákszemnyi pötty, talán. Néznek egy vérképet, ott a progeszteron szint annyi amennyi, nincs mihez viszonyítani. Majd közlik, hogy menjél vissza 3 nap múlva. Újabb uh és újabb vérkép. Én számos ilyen történetről tudok. Mi a "beteg" megsértődünk, hogy az ügyeletes milyen nemtörődöm. Közben nem tudja ő sem, hogy mi a helyzet. Más volt Mónikánál a 6,5 hét, ahol már szívhanja van a babának.
Nekem a volt és jelenlegi orvosom is azt mondat, hogy 6. hétnél előbb nincs sok értelme a vizsgálatnak. Addig bármi történhet. Gondoljatok bele, hágy orvos tanácsolja, hogy a tesztelés a nemvárt nap után 4-5 nappal történjen!
Ha már van szívhang, az valóban más.
Ez a véleményem, kikivánkozott belőlem :))
ÁLtalában őszinte ember vagyok.
Dzsudzsa
2014-01-04 12:44:25
 
Adrienn830!
Az általad leírt tünetekből még nehéz következtetni. Lehet a mensi jele, de lehet a hormonális változások, a baba következtében létrejövő méhátalakulás jele is.
Biztos ott volt az ovu, ahova a rendszer tett? Mert ha pár nappal korábban, már a tesztelés küszöbén lehetsz :))
A hőd szép, úgyhogy HAJRÁ!
krisztibaba85
2014-01-04 12:37:53
 
Sziasztok:-)

Hú,zajlanak itt az események:-) :-) :-)

Ildibaba81,ez szuper az a két csík,de saját megnyugvásod végett,tesztelj még,és inkább menj dokihoz,az a biztos nem:-) :-) Hajrá:-)

Adrienn nagyon jól alakul a görbéd, szépen fenn van a hőd,pár nap múlva már te is tesztelhetsz:-)

Gizgazzz,jófej az urad,néha jó egy kis bohóckodás:-) :-)

Én még minbfdig várom az ovumat:-)

krisztibaba85
2014-01-04 12:37:38
 
Sziasztok:-)

Hú,zajlanak itt az események:-) :-) :-)

Ildibaba81,ez szuper az a két csík,de saját megnyugvásod végett,tesztelj még,és inkább menj dokihoz,az a biztos nem:-) :-) Hajrá:-)

Adrienn nagyon jól alakul a görbéd, szépen fenn van a hőd,pár nap múlva már te is tesztelhetsz:-)

Gizgazzz,jófej az urad,néha jó egy kis bohóckodás:-) :-)

Én még minbfdig várom az ovumat:-)

krisztibaba85
2014-01-04 12:36:34
 
Sziasztok:-)

Hú,zajlanak itt az események:-) :-) :-)

Ildibaba81,ez szuper az a két csík,de saját megnyugvásod végett,tesztelj még,és inkább menj dokihoz,az a biztos nem:-) :-) Hajrá:-)

Adrienn nagyon jól alakul a görbéd, szépen fenn van a hőd,pár nap múlva már te is tesztelhetsz:-)

Gizgazzz,jófej az urad,néha jó egy kis bohóckodás:-) :-)

Én még minbfdig várom az ovumat:-)

Adrienn830
2014-01-04 12:22:17
 
Sziasztok bíztatóim :) hát nem tudom de olyan érzéseim vannak, mint mielőtt megjönne, tompa nyomások a méhemnél és p.vezetéknél bal oldalt, de mai hőm ilyen lett, mit gondoltok?
gizgazzz
2014-01-04 12:05:59
 
Ildibaba, egyetértek Monika5 véleményével. Mert az én terhességemnél is ez volt a 6-7 hét környékén és nekem is gyógyszert írt fel a doki és kb 1-2 hétig nem is dolgoztam. Pár nap alatt elmúlt a barnázás.
gizgazzz
2014-01-04 12:01:47
 
Dzsudzsa ha te bízol a görbémben akkor nekem meg kötelező :) Szóval így reménykedem mégis.
A te görbéd is szépen alakul. Hajrá-hajrá
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!