Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
capri
2014-01-17 12:26:47
 
Moha, azzal kezdem, hogy az FT3 és FT4-ről semmit nem tudok. Azzal együtt lehet, hgy rendben van ez a TSH (valahol olvastam valami ilyesmit, hogy ha a TSH nem jó, akkor ezzel a kettővel kell nézni, a három együtt lehet, hogy jó). Én is úgy tudom, hogy 2 alatt, 1 körül az ideális a TSH. DE: lettek babásak ennél magasabbal is, szóval nem kizáró ok!
Az FSH-d sem túl alacsony, de még belefér (nekem is hasonló amúgy).
A többiről nem sokat tudok, meg most mennem is kell (vagyis vége a munkaidőnek, és nem szeretnék túlórázni :-P).
De úgyis mész majd orvoshoz, szerintem konkrétan kérdezz rá a TSH-ra.
Moha13
2014-01-17 12:13:37
 
capri
Szóval...ezek lettek a 3. napi eredményeim:
TSH - 2,956mIU/l (0.55-4,78),
FT4 - 13,77 pmol/l (11,5-22,7)
FT3 - 5,16 pmol/l (3,5-6,5)
Tesztoszteron - 0,4 nmol/l (0,5-2,6)
Prolaktin - 290,0 mIU6l (40-530)
Progeszteron - 1,48 nmol/l
Ösztradiol - 134 pmol/l
Kortizol - 519 nmol/l (138-690)
DHEA-S - 2,9 qmol/l (0,95-11,7)
FSH - 8,9 mIU/ml
LH - 8,7 mIU/l

Ránézett, úgy tűnik, rendben van minden, mégis nem hagy nyugodni a gondolat, hogy rengeteg helyen olvasom, hogy a TSH-nak 2 alatt kell lennie, hogy baba legyen...hát, nem tudom. Meg nem is értem. Hogy ha ezen tartományon belül normális, akkor az ember normális állapotában elvileg úgy működik a szervezete, ahogy kell. Akkor miért kell 2 alatt lennie? ÉS biztos, hogy 2 alatt kell lennie? Aki picit is ért hozzá, vagy volt ilyen gondja, szóljon legyen szíves...:)
a 21. napi 2 hét múlva lesz meg, és csak utána megyek dokihoz. Majd rákérdezek erre Nála is, de addig szívesen fogadok minden okosságot! :)
krisztibaba85
2014-01-17 12:13:34
 
Capri holnapra nem várom:-)köszi a fújást:)
krisztibaba85
2014-01-17 12:13:17
 
Capri holnapra nem várom:-)köszi a fújást:)
capri
2014-01-17 12:08:45
 
Ja, és még amit írtál, Moha, hogy Gianna problémájára javasoljon gyakorlatot: a 18 gyakorlatot ajánlják mindenkinek, a ciszta miatt ő csinálhatná szökkenéssel, sarokra huppanással. Az oktató inkább amiatt fontos, hogy helyesen tanulja meg a mozdulatokat.

Na de hozd az eredményeidet, már kíváncsi vagyok! :-)
capri
2014-01-17 12:06:27
 
Moha, tudtommal nem létezik dvd... :-S
Moha13
2014-01-17 12:05:15
 
Na, mire elküldtem az irományom, látom, már megbeszéltétek az aviva-tornát. Sajnálom, hogy nem tudsz hozzájutni. És mi lenne, ha megvennéd dvd-n? Az kb ugyanolyan, mintha élőben tanulnád, mindenesetre jobb, mint a könyv...
Bár, biztosan jól jönne egy konzultáció egy aviva-oktatóval, hogy konkrétan a te problémádra javasoljon gyakorlatokat...
Szerintem érdemes utánanézned az étrendi változtatásoknak is, mert úgy tudom, az is nagyban befolyásolja ezeket a dolgokat.
capri
2014-01-17 12:05:11
 
Gianna, azért kering a neten egy nem teljes Aviva-könyv (de a 18 gyakorlat benne van). ;-) Ha megpróbálnád tanfolyam nélkül is, akkor keress rá. Nekem is megvan, csak jelenleg olyan lassú a netem otthon, hogy a böngészés is alig működik, így nem tudom feltölteni sehova. Illetve nekem van egy olyan "videóm" is, ahol szól a zene, és mellette az az oldal látszik a könyvből, amit épp csinálni kell.
Ha érdekel, szóljál, ha nem is 1-2 napon belül, de megpróbálom eljuttatni valahogy.
Moha13
2014-01-17 12:00:42
 
NYuszómuszó
remélem, hamarosan láthatjuk ezt a szép görbét a reményhozóban is! :)

capri
Igen, túl vagyok a vérvételen, megkaptam a 3. napi eredményeket, mindjárt le is írom, de most dühös vagyok...szóval

GIANNA
UGYE NEM AKARSZ FOGAMZÁSGÁTLÓT SZEDNI??????????????????!!!!!!!!!!!
Én nem vagyok olyan tapintatos, mint Capri...
Nem vagyok orvos, de szerintem ez hatalmas baromság, amit a dokik (egyesek) csinálnak. Cisztád van, és erre az a legjobb megoldásuk, belezavarnak a hormonrendszeredbe??? Ne már!
Ahogy capri is írta, tényleg van rengeteg más megoldás is, kérlek, nézz körül a neten...pl. Aviva torna? Nagyon sok nőnek megoldotta már az ilyen problémáit.
Lécci, lécci...nézz körül, milyen lehetőség van még...:)
És ne haragudj rám a fentiekért...csak annyira fel tudnak ezek a dolgok bőszíteni, hogy kész. Egyik barátnőmnek az erős mensijére írt fel a doki fogamzásgátlót, és közben PCOS is. Nem normálisak. Mintha a fogamzásgátló az csak úgy lenne magának, mindenféle mellékhatás nélkül.
Szerintem mindenképpen érdemes lenne kipróbálni előbb valami kíméletesebb dolgot, és ha semmi sem segít, akkor esetleg beszedni azt a bogyót...
gianna
2014-01-17 11:48:46
 
capri
az orszag sem stimmel,ugy,hogy nem megoldhato:( de meg keresgelek..annyira vedve van,hogy nehogy hozzajusson az ember ingyen:)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!