Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Moha13
2014-02-23 11:27:55
 
Plumeria
Köszi hogy bemásoltad. Ez az ATPO nézés az, amit egészen biztosan ki fogok harcolni magamnak, mert MÁR ANNYIRA UNOM EZT AZ ÁLLAPOTOT!!!!!
Basszus...hogy mindig más van, mint amit én várok...:X
plumeria14
2014-02-23 11:06:04
 
Moha13 és aki még érintett lehet a pajzsmirigy témában,
korábbi kérdésemre ismét választ kaptam az endomókusomtól a családineten és gondoltam, megosztom veletek.

A meddőség kialakulásában két fő tényező szerepét bizonyították:
Hipotireózis, azaz a csökkent pajzsmirigy működés
A pajzsmirgy autoimmun gyulladása
Az utóbbi időben derült csak ki, hogy teljesen ép pajzsmirigy (normális TSH) mellett is kialakulhat a meddőség és a korai vetélés, ha autoimmun gyulladás áll fenn. Ezt leginkább a fentebb említett enzim, a TPO elleni antitest jelenléte mutatja, ugyanis ezeknek az antitesteknek szerepük van:
I. Meddőségben, mert
Az infertilis nőkben a TPO elleni antitest 31.8% , a fertilis, egészséges populációban 4.6% volt kimutatható (Cubillos J és mtsai, 2009)
A TPO elleni antitest pozitívakban akkor is szignifikánsan nagyobb volt az infertilisek aránya, ha a hormon értékeik (hypophysis és perifériás hormonok) fiziológás tartományban voltak! (Wilson R és mtsai, 2009).
II.Vetélésekben (Bussen S és mtsai. 2008), mert
A TPO elleni antitest pozitívakban a spontán vetélések száma jelentősen magasabb, mint az antitest negatívakban (32% v.s. 6%)
A 3-szor vagy több alkalommal vetéltek között a magas TPO elleni antitest titerüek száma kétszer nagyobb
III. Magzati fejlődésben, mert
A magzat fizikai fejlődése (érése) 19.3%-ban gátolt a TPO elleni antitest pozitív anyákban (Ilijama T és mtsai, 2009)
A szellemi fejlődés, az IQ érték 10,5 ponttal alacsonyabb a TPO elleni antitest jelenlétében (Pop VJ és mtsai, 2005)
Mi tulajdonképpen a TPO elleni antitest?
Az antitestekről általában azt gondolják, ill. vélik, hogy károsító hatásúak. A helyzet az, hogy éppen az autoimmun pajzsmirigybetegségek bizonyítják, hogy egy nem így van. Az antitesteknek azonban több típusa van:
A védelmet szolgálják: pl. a kórokozók elleni antitestek egyes típusai (oltások után ezek megjelennek és hosszabb- rövidebb ideig védik a szervezetet)
Autoimmun antitesteknek is több típusa van:
Sejtkárosítók , toxikusak, ezek a sejtek membránját bombázzák és elpusztítják a sejteket
Stimulálók: ezek egy-egy sejt működését fokozzák, ilyenek a Basedow kóros betegekben lévő TSH-receptor elleni stimuláló antitestek, amelyek a pajzsmirigy túlműködéséért felelőek
Neutrális, ill közömbös antitestek, amelyek a nem hatnak a sejtek működésére, de szabályozzák az imnunrendszer működését
A TPO elleni antitestekről fontos tudni, hogy egy csoportot képeznek. Ez azt jelenti, hogy a méréseink során az antitestek teljes mennyiségét és határozzuk meg (azaz a toxikus, a stimuláló és neutrális antitesteket is). Ezért van az, hogy az antitestek szintjének változása nem feltétlen függ össze a pajzsmirigy állapotával. Ennek eldöntése a vizsgálatokat végző orvos feladata, amely adott esetben további vizsgálatokat is igényelhet.
csillka
2014-02-23 10:46:08
 
Kedina

Nekem is volt már 24 napos, egyszer, de ez a 21 nap, ez mindent visz :D De legalább nincs görcsöm, semmi bajom, fitt vagyok nagyon, és ez nem így szokott lenni :D

Ami a vegyszereket illeti. Egy ideje ecet és szódaporral takarítok. A mosogató és a mosó tablettát kellene lecserélnem mihamarabb. A tisztálkodó szerek nagyjából rendben, egyedül a samponnal vagyok gondban, nem találok olyat amitől nem zsírosabb a hajam utána mint előtte :))
kedina
2014-02-23 10:03:06
 
Csillka

nekem szeptemberben volt kétszer 24 napos ciklusom, én attól majdnem sírógörcsöt kaptam..
Tisztítószereket, tisztálkodószereket is érdemes lecserélni méregmentesre. Rengeteget számít!
Szorítok h minden rendben legyen!
csillka
2014-02-23 09:45:01
 
plumeria14

A 3. napi eredményből megállapították a PCO-t, az LH magas volt az FSH-hoz képest. Vagyis biztos nem volt érésem ebben a ciklusban.
Írtam e-mailt a nőgyógyásznak. Kiderül, hogy válaszol-e.
Moha13
2014-02-23 09:29:54
 
én megmondtam...
plumeria14
2014-02-23 09:15:53
 
csillka,
tényleg érdekes, hogy ennyivel korábban megjött most...nem akarok hülyeségeket beszélni, de nem lehet, hogy ebben a hónapban nem volt ovud és ezért nem termelődött progi? Nem tudod megkérdezni a nődokidat, hogy ezt a rövid ciklust vajon mi okozhatta? A 3. és 21. napi vérvételeket viszont ugyanabban a ciklusban kell nézetni. A 3. napinak mi lett a eredménye?

Én mára emelkedtem :)
csillka
2014-02-23 09:04:05
 
kedina

Ha szállítanak, akkor mindenképpen rendelek, mert tényleg jó dolgokat lehet kapni náluk.

Nálam nagyon különösen alakulnak a dolgok. Holnap akartam menni 21. napi progeszteron vérvételre, de mivel általában 30 nap felettiek a ciklusaim, és tegnap nem volt labor, igy gondoltam majd hétfőn, a 23. nap simán belefér. Ehhez képest az éjszaka megjött. Még soha nem volt 21 napos ciklusom :(
Remélem csak ez a váltás zavart be és nincsen semmi bajom :(
Igy még egy ciklust kell várni a progeszteron mérésre, de ezek után nem is kérdés, hogy milyen értéket mutat.
De nem ijedek meg, és folytatom amit elkezdtem...
kedina
2014-02-23 08:43:20
 
Krisztibaba...:S Új hónap új lehetőség!

Az egyik doktornőnk mindig azt mondja menjünk el bükkfürdőre, ott jót tesz a termálvíz! :D
kedina
2014-02-23 08:37:40
 
Csillka

A diétának kell egy kis idő, de hatásos.
Én a hüvelyeseket eszem. Most gondolkozom, hogy a nagy méregtelenítésbe is belevágok megint, ha nem jön össze most.
Bionom: Szállítanak külföldre, az biztos!

Én próbáltam a palástfű, cickafark kombót, de valahogy nem volt az igazi... A Yogi teát viszont nagyon jónak érzem! A menstruációmba sem akartam belehalni a múltkor.:)

Én ma így. Egyenes mint a huzat!
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!