Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Moha13
2014-06-19 15:38:43
 
Dzsudzsa
Ezt találtam:
"Progeszteron (P4): A ciklus 2. felében a progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja. Amikor a tüszôbôl kiszabadul a petesejt, sárgatestté alakul, és progeszteront kezd termelni. Félidôben az ösztrogénnel együtt létrehozzák a méhnyálkahártya változását, amely megfoganó terhesség esetén a beágyazódáshoz szükséges. 5 fölötti érték már jelez valamilyen ovulációt, de a legtöbb orvos 10 fölöttit vár el természetes ciklusban és 15 fölöttit stimuláltban. Egyesek szerint a tesztet érdemes reggel, éhgyomorra végezni.
Normálértékek:
a ciklus elsô felében < 1.5 ng/ml / 0.5-4.5 nmol/l / 0.16-1.4 ug/l
a ciklus második felében >15 ng/ml / 6-60 nmol/l / 1.9-18.8 ug/l
menopauzában 0.5-4.5 nmol/l / 0.16-1.4 mg/l
terhesség esetén az elso harmadban 35-180 nmol/l / 10.8-55.8 ng/l"
Moha13
2014-06-19 15:35:39
 
Dzsudzsa
Ez rengeteg!!! Egyszer olvastam olyat, hogy valakinek 100 volt és később kiderült, hogy ikreket vár. :)
Nekem 31,50 nmol/L volt, amikor nézték a 21. napon. Úgy tudom, hogy 10 alatt nagyon nem jó, mert azt jelenti, hogy talán nem is volt ovu, szóval az a jó, ha minimum 10 fölött van spontán ciklusban, stimuláltban pedig 15 fölött várják el a dokik minimum.
Amikor arról volt szó, hogy stimuláljunk már ciklust, ezt is felhozta, hogy ez az érték jó, na de ha stimulálnánk, ez is több lenne és az milyen jó lenne nekem. Brrrrr...:X
És egészen múlt hétig abban a tudatban éltem, hogy a 31,5 progeszteronom nem olyan túl jó, mert a doki azt mondta, lehetne több...aztán keresgéltem a neten, hogy a méhpempő hogyan hat a progeszteronra, mert kaptam és elkezdtem enni, és láss csodát, mindenütt azt írják, hogy 10-15 fölött már jó. Hülye doki...már mindent mond, csak hogy etethessen a hormonokkal...
"Lehetne több"...basszus, minden lehetne több, meg jobb, meg lehetnék 2 méter magas és 150 kg, és lehetne 3 méternyi hajam is...de minek, ha így is jól vagyok? :)


Szóval Dzsudzsa...gyanús vagy Te nekem! :)
kedina
2014-06-19 15:26:18
 
Kira, Moha PLUM, Dzsudzsa,Renicsek!
Szépek a görbék!
Bakker plum, én nem tudom hogy bírod ki, h ne tesztelj! :D

nikinokedli
:)

Úgy örülnék már a ti babásodásotoknak is! Én is erőt merítenék belőle lányok!!!:) Nekem 2 hét alatt elfogyott a méhpempőm.... Szerintetek meddig szedjem?
Kira84
2014-06-19 14:47:34
 
Sziasztok lányok én ma így állok..
Dzsudzsa
2014-06-19 14:45:10
 
Noha! Plumeria !
Nálunk a szél is fúj, küldöm felétek!
Ki tud nekem segíteni? Megjött a progeszteronom: 106,70. Viszont nincsen
Referenciatartomány rajta. Próbáltam utánanézni. Az enyém nmol- ban
Van megadva. Úgy láttam az 80- ig jó.
A reggeli görbé
KatkaManó
2014-06-19 14:22:00
 
Moha, Plumeria ez a ti hónapotok lesz szerintem :))))
Nagyon szurkolok ám!!!! :):):)
Moha13
2014-06-19 13:23:55
 
Istenem...
...olyan depis lettem hirtelen...:X
Reggel még olyan jó kedvem volt...tiszta hullámvasút vagyok mostanában.
Moha13
2014-06-19 10:50:56
 
gianna
Köszi...reménykedek. :)
Reménykedés, összeomlás, felállás, reménykedés, összeomlás, felállás, reménykedés, összeomlás...és így tovább...:(
...a lényeg, hogy a felállásig mindig eljussunk. :)
Még egyszer berakom ide a görbémet, aki látja, fújja!!!!!!!!!
Kösz. :)

nikinokedli
Aranyos, hogy mindenkinek írtál, én is szurkolok Neked! :)
gianna
2014-06-19 10:26:33
 
Moha!
Ertem, epp azt mondom,hogy nekem pont olyan volt mint maskor amilyen szokott lenni mikor megjon, ezert is mondom,hogy jelenthet ezt is azt is.De nagyon drukk neked is es Plumnak is es a tobbieknek is!!!
Koszonom szepen!
Fantasyc
2014-06-19 10:23:52
 
gianna: most olvastam a jó hírt, szívből gratulálok!!!! :-)

Ha van egy kis időd, szívesen elolvasnám, hogy veled mi történt és hogy jutottál el odáig, hogy pozitívat tesztelj, hátha tanulhatunk belőle valamit. :-)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!