Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
kedina
2014-10-11 19:50:52
 
Moha
Hát, nem tökéletes. Mármint babát nem akarónak ok, de nekünk lehetne jobb. Hát látni kéne legalább egy 3 pontosat Moha.
Meg a hormonokat hozzá. De a tiedet egy jól beállított diétával és mozgással rendezni lehetne szerintem.
De nem akarok orvososdit játszani lányok..

erdibetty
Ne haragudj.. Nem akartalak sokkolni. De ezzel foglalkozni kellene. Nem annyira gáz azért.
IRnél vagy az inzulin van határérték felett, vagy a terhelés után a 120 perces cukor lemegy az éhomi érték alá. De egy jó szakember erre többet tudna mondani.

Szilvitával értek egyet: Diéta és mozgással ezek az értékek javíthatóak! De ehhez kell egy normális doki és egy dietetikus! És kontroll vérvétel.
Én Okt végén suhanok a Mens Mentisbe Breyer doktornénihez.

Nekem az első terhelésem így nézett ki áprilisban:
0'inzuli 4,7
120: 68!!!!!!!!

Most nyáron, 5 pontos, mert gebe vagyok
éhomi: 8,7
30' 31 (cukor 7,8- itt volt a legmagasabb kiugrás)
60' 29
90' 30
120' 27

És az utolsó se jó még, platója van,nem harangalakú a lefutás. Ez olyan mint a tietek kb. És ma is érzem, hogy szarul vagyok. A tüszőrepedéskor és a menstruációkor a hormonváltozások nagyon megviselnek és kihatnak a cukromra. Se a húst nem bírom, ami cukrot nem emel csak inzulint.
Szóval bonyolult ez...:S

Ezt nézzétek meg:
http://fubenfaban.blogspot.hu/2011/04/inzulinrezisztencia-pcos-dieta.html
erdibetty
2014-10-11 19:48:51
 
Szilvita
Köszönöm. Remélem tényleg nem szàmìt rossznak az eredmény.
A mozgással nincsen gond, minden nap megyünk a kutyikkal amolyan hegyes völgyes terepen sétàlni.
Na a diéta, az egy másik dolog. 168 cm vagyok és 50 kg. Szóval azért fogyni nem szeretnék. Főleg hogy hìzni sem nagyon sikerül.
szilvita
2014-10-11 19:31:50
 
Erdybetty, nekem az éhgyomri inzulinom magasabb volt, talán 7, de a terheléses pont ilyen, 27 volt a 60 perces, 21 a 120-as, fél év diéta+mozgás, 15 kiló mínusz és jó egy év gyógyszerszedés után, és az endodoki tapsikolt örömében. Szóval szerintem a tiéd tök jó, de azért nyilván egy doki tudná megmondani igazán. Az meg, hogy az éhgyomrid alacsonyabb, külön jó, mert azt a legnehezebb levinni. Gyógyszert biztos hogy semmiképp nem szednék ilyen értékekre.
erdibetty
2014-10-11 19:22:55
 
Ikebaba
Nagyon szép a görbéd. Szokott ilyen magas lenni?
Még ne add fel!!
erdibetty
2014-10-11 19:21:12
 
Sziasztok. Kicsit keresgéltem, és volt ahol azt ìrtàk, ha az inzulin 120' után 30 alatt van, az ideális. Na most igazodjunk ki.
Kedina
Neked ezeket az inzulin értékekkel kapcsolatos értékhatàrokat doki mondta?
ikebaba
2014-10-11 17:47:15
 
Sziasztok.
Eddig ilyen a görbém !!! Úgy érzem megfog megint jönni :( sajna.
Moha13
2014-10-11 17:16:17
 
kedina
Látom, nagyon benne vagy a témában, ezért kérlek nézz rá az értékeimre...mert akkor elvileg nekem ez nem jó...
A 0 perces inzulinom 2 volt, a 120-as meg 25,1. Akkor ez gáz?
60 percest nem néztek, mert a hülye endomókus csak kétpontosat kért, én meg akkor még nem tudtam, hogy van 3 pontos meg 5 meg ilyenek.
erdibetty
2014-10-11 17:15:17
 
Kedina
Hùùù....hàt meg kell mondjam kicsit összeszorult a gyomrom, miután elolvastam az üzidet. az nekem is feltűnt, hogy 2 òra után nem ment vissza az inzulinértékem. Az ha a treerheléses cukrot jó, de a terheléses inzulin magas, ez jelentheti az IR-t???
jniki82
2014-10-11 17:04:21
 
pm működést, ha jól tudom de szóljatok ha hülyeséget beszélek a tsh-ból, t3 és t4-ből néznek nem?
Na, nekem azek jók voltak még 8 hónapja!
kedina
2014-10-11 17:01:43
 
Ja, a HOMA értéket meg felejtsétek már el, semmi értelme..
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!