Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Tsibe
2015-04-22 15:27:25
 
Tudom, hogy már korábban kérdeztem, hogy ki hogyan szedte a méhpempőt, de még mindig tétovázom kicsit, bocsi :D
A Dydexesre az van írva, hogy mensi végétől a következő kezdetéig kell szedni, majd szünet, és a mensi elmúltával újrakezdhető.

A méhpempő.hu-n, ahonnan szintén lehet rendelni, csak sokkal drágább, viszont az van, hogy 28 napos kúra, majd 28 nap szünet felváltva.

Most akkor melyik lehet a hasznosabb szerintetek?

Köszi:)
Tsibe
2015-04-22 10:53:20
 
Meghozta a futár az inofolicot. Szerintem ez majdnem teljesen ízetlen :) Felüdülés a borzalmas ízű méhpempő után :D
Andi1989
2015-04-22 10:07:18
 
Linda,
nekem is 3 hónapot próbálkozást mondott a doki utána. De én nem akarok annyit várni... Elég volt ez a 3 év...
juuuccc
2015-04-22 10:02:15
 
Sziasztok lányok,

hát még sem csináltam tesztet, egy kicsit letörtem, mert leesett a hőm... ezért elnapoltam, ha nem jön meg pár nap múlva csak akkor fogok tesztelni.
Linda2009
2015-04-22 09:53:41
 
De jó, köszi hogy írtatok. Nekem annyi előnyöm van, hogy van egy 5 éves lánykám, és ő egyetlen lehetséges alkalommal fogant. A menstruációmmal kezdett gond lenni decemberben, azóta össze vissza jön meg, hol 26, hol 36 napra. És hát kistesót szeretnénk, ami nem jött. Voltam vizsgálaton, uh-n, vérvételen, doki tegnap mindezek eredménye alapján azt mondta sárgatestelégtelenségem van, ez okozza a progeszteronhiányt(ami a görbémen is tisztán látszik, hisz peteérés után gyakorlatilag stagnál 36,2-n.) Azt mondta a Duphaston normalizálja a ciklusom, meg a progihiányt, és hajrá. Az inoflicot csak ajánlja, szinte csodaszerként emlegeti. Azt mondta a 3 hónap Dupháston után ha 3 hónapig még mindig nem esnék teherbe, akkor menjek vissza.
Andi1989
2015-04-22 09:38:41
 
Tsibe,
elég biztató görbe.:) Hajrá!
Andi1989
2015-04-22 09:34:21
 
Linda2009,
én ugyanebben a cipőben vagyok! Januárban volt egy méhtükrözésem, petevezeték átfújással és egy kürettel. A szövettani és véreredményekből derült ki, hogy a ciklusom második felével van gond. Vagy nem tud rendesen kilökődni a petesejt, vagy a megtapadásban akadályozza valami. Így progeszteron pótlást kapok. Nekem is Duphastont kell szednem 3 hónapig, csak nekem a 15. naptól. Most fejeztem be a második hónapot, várom a csodát. Még van egy... Nekem is azt mondta a doki, hogy közben is teherbe tudok esni, bár eddig semmi. Még beszedem a 3 levéllel- ha most sem sikerült-, utána várok még egy hónapot, és elmegyünk a meddőségibe. Én megfogadtam, hogy már nem húzom-halasztom az időt, nem várok örökké a csodára.

Remélem, hogy Neked sikerül a progi pótlással helyre tenni a dolgokat.:)

Ha bármi kérdésed van, írj még nyugodtan! :)
Narita
2015-04-22 08:03:40
 
Sziasztok:)

Linda

Én ittam Inofolicot. Szeptemberben derült ki, hogy inzulinrezisztenciám van, nem tudom, hogy nálad esetleg hasonló ok miatt írta-e fel a doki. A magas inzulinszint okozza ugye sajnos, h nem elég a progeszteron a szervezetünkben. Ez az Inofolic (amiben folsav és myo-inositol van) segíti a sejtek inzulinérzékenységét, h nem késztesse a szervezeted magát több inzulin termelésére (ami lenyomja a progeszteront). Nekem rendben volt a ciklusom, most viszont 6+5 hetes terhesként szednem kell a biztonság kedvéért Duphastont, h megmaradjon a baba. Mert ugye a Duphaston progeszteronpótló. Én szeptember óta ittam az Inofolicot, de babával próbálkozni csak év legelejétől kezdtünk...és március közepén megfogant:) Létezik egyébként egy olcsóbb verzió, mert az Inofolic elég drága, fele árban is lehet netről rendelni ugyanilyen anyagokat tartalmazó port, én is azt ittam, miután az első doboz Inofolic elfogyott.
Tsibe
2015-04-22 07:50:16
 
Lisa! Köszi :)

Linda! Nekem is inofolicot javasolt a doki, bár nekem még nincsenek meg a hormoneredményeim. Ma fog megérkezni, úgyhogy még nem tudok tapasztalatról beszámolni. Én most úgy vagyok vele, hogy mindent megteszek, amit a doki kér/mond, és bízom a sikerben. Azt olvastam egyébként, hogy nem valami jó ízű...délután kiderül.
És 400mg E vitamint szedek majd még mellé.
lisa74
2015-04-22 07:24:25
 
Tsibe... Ez jóó.. Megy a drukkk.. :-)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!