Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: Itt a görbém :)

Ebben a beszélgetésben 65810 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
annácska75
2016-02-19 11:32:02
 
Encsiga!Én félévig szedtem az Elevitet!A baba még nem sikerült,viszont diétázok keményen mert én is sokat híztam.Az E 400 vitamint szedtem még,a gyakori migrénes fejfájásom lekopogom eltűnt.Most multivitamint kezdtem szedni.És a womens krémben bízok amit peteérés után kell elkezdeni!Valamilyen vitamint valóban jó szedni azt mondják az okosok!Femibionról sok jót olvastam én is.Még nem próbáltam.
Vera7
2016-02-19 11:27:42
 
Encsiga, igaza van a háziorvosodnak, kell egy jó nődoki, aki komolyan vesz. Mióta próbálkoztok egyébként?
Ez a mostani görbéd gyönyörű! :) Ha babás leszel ebben a hónapban, ha nem, az nagyon jó jel, hogy ilyen szép szabályos! Mutasd majd meg az új dokinak, örülni fog neki. :)
Nekem is Femibion 800-at javasolt a védőnő és a doki is, ez olyan összetételű, amilyen a babatervezéshez (és az első trimeszterben) kell.
Drukkolok Neked nagyon! :)
Encsiga
2016-02-19 10:47:59
 
Sziasztok Lányok!
Ma volta a házidokinál (ma kellett visszamennem az influenza miatt) Elmondtam neki, hogy tervezzük egy ideje a babát és hogy a nőgyógyász annyit mondott mikor voltam nála, hogy " Ha úgymarad jöjjön vissza". Hát házidokim rendesen kiakadt. Azt javasolta nyugodtan kezdjek el valamilyen terhesvitamint szedni már most mikor még csak tervezzük és váltsak nőgyógyászt :D ( Bár ez nem is volt kérdés, mert ez sztk-s doki volt.) Ti mit javasoltok? Szed valamelyikőtök valamilyen terhesvitamint? Tesóm az elevitet nem javasolja, mert ő nagyon hízott tőle, de neki a Femibion bevált.
A görbém továbbra is tartja magát, bár most már kezdek egy kicsit izgulni hogy közeledik a nem várt mensi időpontja mindig izgulok reggel hogy nem fog e leesni. :(
Vera7
2016-02-19 10:04:25
 
Főleg, hogy 12. dpo-n 37.1 a hőd, ami az alaphőhöz képest 0.7-tel magasabb. :) Szóval hajrá!
Kissé összeszedetlen vagyok ma, keveset aludtam, elnézést kérek mindenkitől. :)
Vera7
2016-02-19 10:02:20
 
Edina, viszont a hőesést az ösztrogéncsúcs okozza, nem a beágyazódás, tehát az "impl. dip" elnevezés megtévesztő. A dip nemterhes görbéken megfigyelhető. Szóval az illető picit helytelenül vonta le a következtetést a végén. Ettől függetlenül persze lehet terhesség is a vége. :) Szorítok Neked! :)
Tsibe
2016-02-19 09:58:25
 
Sziasztok!

DÁgi, szerintem is szépek a hormonjaid. Nekem 6,2 volt az FSH és 5,1 az LH. Az endos dokim teljesen elégedett volt vele. Előző ciklusban pedig tök egyforma volt mindkét érték, szóval ez is állandóan változik. A Kaáliban is azt mondták, hogy teljesen jók ezek az értékek. Ne stresszelj :)
Az AMH-hoz kapcsolódóan jutott még eszembe, hogy nekem azt mondta az endokrinológus, hogy azoknál fordulhat nagyobb eséllyel korai petefészek kimerülés akiknek Hashimotojuk van. Na nekem van, még sincs ilyen gond, szerencsére :)

Kira, a 2,17 TSH nem olyan rossz. Általában azt mondják a dokik, hogy 2 alatt kell lennie. Kaáliban kicsit drasztikusabbak, és inkább 1 körüli értéket várnak el.
Vera7
2016-02-19 09:51:20
 
Edina, ha 7-én volt ovud, akkor a 15-e körüli mélypont amiatt van, amit idéztél, tehát az ösztrogéncsúcs miatt. :) Már többünknek volt itt ilyen a görbéjén. Azt mutatja, hogy minden rendben működik. :) (Sőt, a FertilityFriend szerint a határozott "implantation dip"-pel rendelkező görbéknél a terhesség valószínűsége 2:1 , tehát még akár jót is jelenthet ;) )
Edina1985
2016-02-19 09:17:53
 
Ti mit szóltok ehhez?
"Merthogy van olyan, hogy "implantation dip", azaz beágyazódási hőleesés, általában az ovuláció utáni 6-10. nap között. A jelenséget az adja, hogy ilyenkor csökken a sárgatest progeszerontermelése, és a beágyazódás után nő újra tovább. Ilyenkor, erre a kis időre az ösztrogén kerül túlsúlyba, aminek a progeszteronnal ellentétben hőmérséklet csökkentő hatása van. Na azt én is látom, hogy nálam véletlenül sem volt sajnos "implantation dip", viszont a termékeny nyákot szintén az emelkedett ösztrogénszint okozza, így hát gondoltam hátha mégis beágyazódásról van szó..."
Kolibri84
2016-02-19 09:02:39
 
En ma igy allok.
Sajnos parazok a magas anti TPO miatt (internet veszelyei)
:(((
DÁgi79
2016-02-19 08:57:02
 
Ez a múlt havi:
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!