Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: babások :-)

Ebben a beszélgetésben 2022 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
gizgazzz
2014-09-22 09:06:27
 
Katicabogár

Ne vedd bántásnak és tudom túlságosan belefolyok a témába, de annyi ideig kapsz gyedet amennyit szülést megelőzően biztosított voltál. Tehát ha 1 évet akkor 1, ha 2 évet akkor kettőt. Bemásolom az oldalt ahol hivatalos válaszokat kapsz.

Talán jól jön más kismamának is ha én már pórul jártam ezzel kapcsolatban :(

http://www.tbinfo.hu/gyermekgondozasi-dij/gyermekgondozasi-dij

Mindenkinek jó babázást és remélem segítek ezzel az anyagi felkészülésnél.
Katicabogár5
2014-09-22 08:56:46
 
Utána néztem és úgy tudom hogy 2 éven belül 365 nap munka viszonynak kell lennie nekem meg az meg van. Így kapni fogok.
gizgazzz
2014-09-22 06:04:01
 
Katicabobár

Ne haragudj, hogy beleszólók és tudom ez babás oldal meg minden. Nekem is van már egy gyermekem és cég megszűnt ahol dolgoztam. Nézz körül az OEP honlapján mert ha nincs meg a minimális munkaviszonyod akkor nem kapsz GYEDet csak GYESt ami nagyon kevés. Tudom babavárás közbe nem ez a legfontosabb de nem mindegy hogy telik anyagilag a 3 év.
Elnézést ha zavarkodtam de sokan nem tudják és a munkaadók nem mondják véletlen vagy direkt.

Az összes kismamának jó egészséget és boldog babavárást kívánok!
Katicabogár5
2014-09-21 23:52:15
 
Én sajnos nem dolgozom mert pont munkanélküli lettem amikor terhes lettem. Így most itthon vagyok. Keresek munkát de már a 11 hetet taposom így sok időm már nincs mert már most gömbölyödik a hasam
szilvita
2014-09-21 21:30:05
 
Hát igen, ez is benne van a pakliban, hogy apuka óvakodik a dologtól. Nekünk ma is jó kis mozgalmas napunk volt:-)

Ki meddig dolgozik, dolgozott? Én még egy hétig, utána itthon vagyok, ezer tervem van, amit meg kell csinálni, míg nem hastalmas a hasam...
Dzsudzsa
2014-09-21 19:07:54
 
Lányok!
Az Utrot én sem hagytam ki :(
Szex? Én az első 12 hétben olyan állapotban voltam, hogy néha örültem, ha a fejemet arrébb tudtam rakni. Utána már nem volt gond, de úgy érzem a párom tart a más állapotomtól, félt.
Katicabogár5
2014-09-21 18:12:56
 
Hát én most az emelést is kerülöm amennyire lehet. Mondjuk nekem első baba így nincs kit emelni :D
Valahogy most óvatosabbak vagyunk.
szilvita
2014-09-20 08:38:20
 
Az az igazság lányok, hogy nekem rengeteg olyan helyzet volt, hogy meg kellett emelni a 22 kilós fiamat. Úgy voltam vele, hogy ha azt kibírja, egy kis orgazmus nem árthat:-) Elsőnél én is óvatos voltam, mondjuk házasélet volt, de pl. nem mentem strandra, pláne nem hullámmedencébe, nem rohantam, hogy elérjem a buszt, stb. De egyrészt nagyon szeretném, ha a fiam nem élné meg negatívan a babavárást, és azt se, hogy tesója született, mindent meg fogoktenni ezért később is.
Katicabogár5
2014-09-20 08:36:31
 
Úgy nézem ezt az utrot egyre több nőnek írják fel.
Az én párom annál jobban aggódik hogy kívánná. Hát majd valahogy lesz és megoldjuk másképp :-)
Archangel85
2014-09-20 08:14:58
 
Katicabogár, én is utrot használok,és én se merek szexelni. A párom viszont kívánja, de megoldjuk máshogy ;)
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!