Fórum

Kérjük, hogy a fórum használata előtt olvasd el a fórum szabályait!


A kiválasztott beszélgetés: babások :-)

Ebben a beszélgetésben 2022 hozzászólás volt eddig. Szólj hozzá te is! Fontos a véleményed!

Ha valami másról szeretnél beszélni, válassz másik beszélgetést Mindenféle témakörben vagy lépj vissza a fórum főoldalára!

Email értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik ehhez a beszélgetéshez!
Katicabogár5
2014-09-23 08:15:41
 
Utána néztem és a tb-be is bemegyek. Már be vagyok jelentkezve a munkanélkülibe. Hát nem tudom hogy van de nem vagyok bepánikolva és nem is fogok ezen rágódni és idegeskedni mert most a baba egészsége a fontosabb. Valahogy majd lesz. A családom is támogatni fog mindenben.
De a 2 évben a 365 nap meg van és még is lesz amikor születik a baba így nincs mitől tartanom szerintem.
Mindenhol azt írják hogy az jogosult rá aki a szülést megelező két évben 365 napig biztosított volt.
Nem akarok ezzel a témával foglalkozni itt hisz nem ezért indítottam a fórumot. Köszönöm a segítséget.
Dzsuzsa nincs mit ezért van ez az oldal :-)
szilvita
2014-09-22 20:43:30
 
Katicabogár, azért nézz jól utána, mert én meg úgy tudom, hogy ha szüléskor nem vagy biztosított (nem arra gondolok, hogy fizeted nmagad után), akkor csak a gyes jár 3 évig. Esetleg meg kéne kérdezni egy tb-s okost, mert talán elmehetsz munkanélkülire akkortájban, vagy ilyesmire gondolok.
Amit egyébként magad után fizetsz, az egészségbiztosítás, de a baba után járó juttatások nyugdíjbiztosítási alapból mennek...
Dzsudzsa
2014-09-22 19:44:50
 
Katicabogár!
Köszönöm :)
Nekem első terhesség, így minden az újdonság erejével hat.
Ma voltam az integrált 2. vérvételén. Talán péntekre lesz eredmény. Már nagyon-nagyon várom!!!
Katicabogár5
2014-09-22 18:52:15
 
Dzsuzsa a viszketés normális meg a száraz bőr is. A száraz váladék az előtej szerű és az is normális.
Az első terhességemnél mind a kettő meg volt
Dzsudzsa
2014-09-22 16:24:52
 
Szesen!
Én 17 hetes leszek a héten.
Aggódás nálam is ezerrel. Én a múlt héten görcs nélkül egy kis halványbarna folyást produkáltam,azonnal hívtam a nőgyógyászt. Hála égnek, azóta semmi!
Te biztosan választ tudsza adni, két tünet foglalkoztat. (bár gondolom normális)
egyre szárazabb a bőröm, az oké, de úgy vettem észre, a nagyobb méretű, sötét anyajegyeim körül még szárazabb és viszkednek is. Másik, hogy időnként mindkét mellemen, a mellbimbón valami rászáradt váladékot találok. Ez még gondolom nem előtej, de a hormonális vltozások része?
Katicabogár5
2014-09-22 16:13:09
 
Ez nekem is meg lesz ezért nem aggódom :-)
Szesen
2014-09-22 14:05:54
 
Mi is utánakérdeztünk ennek a dolognak.:)

Mivel én dolgoztam és a szülést megelőző 2 évben volt legalább 365 munkaviszonyban ledolgozott napom, így jogosult leszek a bérem 70%-ra.

A sógornőmnek ez nincs meg, ő csak maga után fizette a minimumot, hogy biztosítva legyen és kapjon kórházi ellátást.
Így ő a 28500 Ft lesz jogosult, amiből 10% nyugdíjat vonnak le csak.

Nekünk ezt a tájékoztatást adták.

Ám ezen az oldalon is megtalálható ez:) Remélem segít.

http://officina.hu/belfoeld/67-gyes-gyed-extra-2014
Szesen
2014-09-22 13:50:19
 
Sziasztok!

Katicabogár ez nagyon szuper ötlet:)
Tetszik!

Mi 29 hetesek vagyunk!:)
Nagyon aktív kislány lakik a pocakban. Idáig folyton rúgkapált:) Most gondolom a helyszűke miatt már a feszülések a gyakoribbak. Hol jobbra, hol balra, hol a mellkasomba nyomja fel magát:) időnként tisztán kitapintható a kis buksija:)

UH csak a kötelezőre mentünk és 25 hetesen egy babamozira mert a kisasszony nem akarta elárulni a nemét a 19 hetes genetikain:) Na meg szerettünk volna egy DVD-t róla:)


Nekem 7 és 17 hetesen volt egy kis vérzésem.
7 hetesen barnás, 17 hetesen szinte élénk vér kisebb görcsökkel. (előtte 3 nappal volt műszeres hüvelyi vizsgálatom)
Iszonyatosan megijedtem....
2 napig fekvés és sok magnézium.
Azóta szerencsére minden ok. :)

De sosem vagyok igazán nyugodt:) Mindig foglalkoztat valami:)Valószínűleg a sok év várakozás és a tavalyi elvesztett baba miatt:(

Tüneteim:
- Soksoksoksok gyomorégés:)
- Mellfájdalom
- Combtő fájdalom, szinte a csont....mintha ki akarna szakadni.
- Hajolgatás után keményedek hamar:( így azt nagyon kerülöm.
Ami a házimunka során elég nehéz.
- Időnként olyan mintha folyna belőlem valami, de semmi ..tiszta száraz vagyok:) Mégcsak folyásom sincs, igen ritkán van, nem tudom mi ez az érzés.

Nektek mik a tapasztalatok? :)

ui: nekem sajnos van egy miómám. 4 cm, a belső méhszájnál.
Esélyes vagyok így a császárra , amitől nem kicsit tartok.

Katicabogár5
2014-09-22 10:47:09
 
Gizgazz örülök neki hogy segíteni akarsz de utána néztem védőnővel is beszéltem meg utána is fogok menni mert minden lehetőséget megfogok ragadni
Katicabogár5
2014-09-22 10:45:01
 
3 és fél évig dolgoztam
A biztosított az jelenti hogy tb- je fizetve van. Ha én munkanélküliként fizetem akkor megint biztosítva vagyok.

Nézd ki fog alkalmazni egy kismamát?!
Keresek munkát ezerrel de mivel veszélyeztetett vagyok így sajnos válogatnom kell a munkában akár hova nem mehetek el.
 
Tudományos módszerekkel segítünk természetes úton teherbe esni.
 
Lájkolj minket!